3. april 2017.
Rok za dostavljanje prijava osnovnih škola za učešće u projektu „Zajedno ka srednjoj školi - Podrška deci iz osetljivih grupa u prelasku u srednju školu“ produžen je do 12. aprila 2017. godine, zbog velikog interesovanja škola. Informaciju o rezultatima konkursa Centar za obrazovne politike će objaviti do kraja aprila.
27. mart 2017.
Za potrebe projekta "Podrška deci izbeglicama/ migrantima na teritoriji Republike Srbije", Centar za obrazovne politike raspisuje konkurs za volontere, uz mogućnost radnog angažovanja na osnovu pokazane motivacije i kompetencija za rad. Cilj ovog projekta je da omogući uspešnu integraciju dece i mladih predškolskog i školskog uzrasta, migranata/izbeglica, u redovni obrazovni sistem, počevši od predškolskog obrazovanja pa do kraja srednjoškolskog obrazovanja. Prijavljivanje volontera je poželjno u što kraćem roku, iako je poziv trajnog karaktera.
30. novembar 2016.
Završna konferencija projekta „Sprečavanje osipanja učenika iz obrazovnog sistema Republike Srbije“ održana je 28. i 29. novembra 2016. godine u Beogradu. Materijale sa konferencije, fotografije, celokupni snimak konferencije kao i medijske izveštaje možete videti ovde: http://www.cep.edu.rs/stopdropout
30. mart 2016.
Poslednjih nekoliko godina reforma visokog obrazovanja u Srbiji je bila usmerena na primenu principa Bolonjske deklaracije te su reformske aktivnosti, pre svega, podrazumevale uvođenje trociklusnog sistema studija, reformu nastavnih programa i sistem osiguranja kvaliteta, podsticanje mobilnosti i sl. dok su teme poput finansiranja univerziteta i jednakopravnosti bile u drugom planu. Upravo zbog toga TEMPUS projekat FINHED se bavi navedenim pitanjima...
21. oktobar 2015.
Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja, Unicef i Centar za obrazovne politike, u saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, realizuju projekat Unapređivanje kvaliteta obrazovnog sistema Republike Srbije kroz unapređivanje efektivnosti sistema spoljašnjeg vrednovanja rada škola i razvoj horizontalnog učenja između škola (SHARE). Opšti cilj Projekta odnosi se na unapređivanje kvaliteta izabranih škola u Republici Srbiji kroz razvoj horizontalnog učenja između škola.
15. april 2015.
Rezultati istraživanja o socijalnoj dimenziji visokog obrazovanja u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji, u komparativnoj perspektivi sa još 27 evropskih zemalja dostupni su na sajtu EUROSTUDENT projekta.
7. februar 2015.
Radna grupa 18 Nacionalnog konventa o Evropskoj uniji koja se bavi Pregovaračkim poglavljima 25 i 26 (Nauka i istraživanje; Obrazovanje i kultura), čiji rad koordiniraju Centar za obrazovne politike i Obrazovni forum, održala je osnivački sastanak u petak, 6. februara 2015. godine u prostorijama Narodne skupštine Srbije. U rad Radne grupe 18 uključeno je preko 20 organizacija civilnog društva.
29. decembar 2014.
13. novembar 2014.
U okviru Programa: Učešće Srbije u Otvorenom metodu koordinacije (OMK) u obrazovanju i obuci pokrenut je internet sajt http://www.omk-obrazovanje.gov.rs/ na kome svi zainteresovani mogu pronaći relevantne informacije o Otvorenom metodu koordinacije u obrazovanju i obuci, kako na nivou EU, tako i u Republici Srbiji.
9. septembar 2014.
Na Evropskoj konferenciji istraživača u obrazovanju (European Conference on Education Research ECER), pod nazivom Prošlost, sadašnjost i budućnost istraživanja u obrazovanju u Evropi koja se održala u Portu od 1. do 5. septembra, predstavnici Centra za obrazovne politike su učestvovali na dva događaja.