Obaveštenje o ishodu konkursa za učešće u projektu „Sprečavanje osipanja učenika iz obrazovnog sistema Republike Srbije“

29. maj 2014.

Na konkurs objavljen 30. aprila 2014. godine za učešće u projektu „Sprečavanje osipanja učenika iz obrazovnog sistema Republike Srbije“ prijavilo se 90 osnovnih i srednjih škola čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina ili jedinica lokalne samouprave.

Radna grupa sačinjena od predstavnika Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, UNICEFa i Centra za obrazovne politike izvršila je odabir škola a na osnovu sledećih kriterijuma:

1. Odgovarajući ljudski kapaciteti koji mogu biti uključeni u realizaciju projekta na nivou škole
  2. Broj učenika pod rizikom od osipanja
  3. Motivisanost svih zaposlenih u školi da učestvuju u projektu, što podrazumeva:

4.   Iskustvo u saradnji sa lokalnim partnerima - predstavnici opština, lokalne kancelarije za mlade, lokalne NVO, centri za socijalni rad, interresorna komisija itd.

Obaveštavamo vas da su sledeće škole odabrane za učešće u projektu “Sprečavanje osipanja učenika iz obrazovnog sistema Republike Srbije“:

NAZIV ŠKOLE

OPŠTINA

ŠKOLSKA UPRAVA

OŠ „Jovan Jovanović-Zmaj“

Surdulica

OŠ „Branko Radičević“

Vladičin Han

OŠ „Bratstvo jedinstvo“, Palih boraca br. 2

Vrbas

Novi Sad

OŠ „Ljupče Španac“

Bela Palanka

Niš

Poljoprivredno-hemijska škola „Dr Đorđe Radić“

Kraljevo

Politehnička škola

Kragujevac

Trgovinsko-ugostiteljska škola „Toza Dragović“

Kragujevac

Tehnička škola „23 maj“

Pančevo

Zrenjanin

Srednja stručna škola „4. juli“

Vrbas

Novi Sad

Tehnička škola

Vladičin Han

Leskovac

Predstavnici odabranih škola će biti informisani o narednim koracima i početku realizacije projekta.

Za sve dodatne informacije o procesu odabira i rezultatima konkursa možete nas kontaktirati putem e-maila: prevencijaosipanja@cep.edu.rs