Hakaton učešće na Balkanu - Bolji region počinje sa mladima - Inovativni načini osnaživanja mladih na Balkanu za povećavanje njihovog uticaja na kreiranje politika

19. februar 2019.

Šesnaest mladih učesnika okupilo se u Tirani 24. januara kako bi razgovarali o pitanjima od značaja za mlade u Albaniji i Srbiji u okviru projekta HPiB koji finansira Regionalna kancelarija za saradnju mladih (RYCO). Učesnici su radili online, putem platforme za digitalnu mobilnost kako bi pripremili prve nacrte svojih projekata i imali priliku da zajedno rade na pitanjima vezanim za: finansiranje visokog obrazovanja u Albaniji i Srbiji, digitalnu sigurnost za tinejdžere, smanjenje diskriminacije Romskih učenika u Novom Pazaru i Tirani, povećanje broja psihologa u državnim srednjim školama u Tirani.

Ovo je bio završni događaj našeg projekta Hakaton učešće na Balkanu - Inovativni načini osnaživanja mladih na Balkanu da utiču na procese kreiranja politika.

U prilogu možete pogledati video.